Strona Główna Archiwum aktualności

The News

Dyżur wakacyjny oddziałów przedszkolnych

 

Szanowni Rodzice,

w związku z organizacją pracy oddziałów przedszkolnych w okresie wakacyjnym, informuję, że 10 - godzinny oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 1 w Bochni będzie funkcjonował w godz. od 6:30 do 16:30 od 1 lipca 2024 r. do 31 lipca 2024 r. W miesiącu sierpniu dyżur dla chętnych dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły będzie pełnić Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni.

Na dyżur w lipcu 2024 r. będzie można zgłosić dzieci wyłącznie obojga rodziców pracujących, uczęszczających obecnie do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 7 w Bochni.

W miesiącu sierpniu 2024 r. oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 1 w Bochni mają przerwę w funkcjonowaniu, natomiast Rodzice mogą zgłosić swoje dzieci na dyżur do Szkoły Podstawowej nr 7 w Bochni na tych samych zasadach.

Z uwagi na powyższe, proszę o wypełnienie „Karty zgłoszenia dziecka na dyżur letni” wraz z „Oświadczeniem Rodziców” ze wskazaniem konkretnych terminów, w których konieczne będzie zapewnienie opieki przedszkolnej Państwa dziecku/dzieciom.

Starannie wypełnione Deklaracje wraz z Oświadczeniami należy złożyć w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni, ul. Biała 2.

TERMIN PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ:

od 14 maja 2024 r. do 29 maja 2024r. do godz. 15.00

Dyrektor szkoły

Do pobrania:

Zarządzenie_BMB-_przerwy_wakacyjne_2024

Karta zgłoszenia na dyżur

Oświadczenie na dyżur wakacyjny

Informacja dla rodziców i oświadczenie do wysyłania sms o płatnościach.pdf

 

Witaj Majowa Jutrzenko!


Witaj Majowa Jutrzenko!


25 kwietnia  świętowaliśmy  233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.                            To ważne spotkanie społeczności szkolnej rozpoczęliśmy od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Rozbrzmiewające słowa hymnu narodowego śpiewanego a cappella wprowadziły szczególny nastrój.

Uroczystą część artystyczną rozpoczęliśmy od przytoczenia złotej myśli Andrzeja Zamoyskiego. Jego słowa stały się mottem programu słowno-muzycznego.

Nie dość na tem ustanowić rządy, ustanowić prawa, trzeba jeszcze uformować ludzi, żeby umieli kochać i bronić ojczyznę”


Młodzież odegrała scenkę z epoki, która przybliżyła uczniom moment poprzedzający uchwalenie najważniejszego dokumentu w państwie – Konstytucji.

W rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego wcielił się Ksawery Trojan. Marszałka wielkiego litewskiego - Ignacego Potockiego - odegrał Jakub Kulas, a podkanclerzego koronnego - Hugona Kołłątaja – Nikodem Rakoczy.

Podczas przedstawienia rozbrzmiewały dzwony archikatedry św. Jana, w której została zaprzysiężona Konstytucja 3 Maja.

Występ wzbogacony został pięknymi utworami muzycznymi wyśpiewanymi przez: Milenę Kozłowską, Ewelinę Juszczak i Adama Marmola – wychowanków pani Marty Brachuc.

Ze wzruszeniem wysłuchaliśmy również recytacji Kingi Kupiec, która przypomniała wiersz Cypriana Kamila Norwida „Moja piosnka II”

Wspólne świętowanie stworzyło okazję do uzmysłowienia sobie, że jako spadkobiercy  wydarzeń z maja 1791 roku musimy pamiętać, jak wielką wartością dla pokoleń Polaków była i jest wolna ojczyzna.

Uroczystość profesjonalnie i z wdziękiem poprowadzili: Maja Sobieszczyk, Emilia Magiera i Karol Jachimek, a nad oprawą techniczną czuwał dzielnie Jan Konopski.

Przeżycia patriotyczne podkreśliła wyjątkowa scenografia, którą przygotowały panie: Aneta Kaim i Magdalena Trzósło. Piękna, choć niepachnąca, biało-czerwona róża zachwycała lekkością.

O symbole narodowe - powiewające flagi - zadbał pan Krzysztof Tyszkowski, a  o sprzęt audiowizualny pan Piotr Bednarek.

Szczególne podziękowanie kierujemy do pani Katarzyny Spisak, która udokumentowała święto Konstytucji 3 Maja. Liczne zdjęcia z uroczystej akademii i filmiki z występu naszych wychowanków są pamiątką dla nas wszystkich. Utrwaliły bowiem ważne chwile z życia naszej szkolnej społeczności.

 

Dziękujemy

Anna Dziuba

Bożena Struzik

 

 

Więcej artykułów…